//

FB: Aveliina Helmi hoiatused enne COP26 kõnelusi

Milline tulevik meid ootab ja kuidas elab 200-aastane Eesti? Kliimamuutus on Eestile väga tõsine oht ja mitte vaid sellepärast, et praeguste poliitikate jätkumisel on aastaks 2100 Eesti keskmine temperatuur tõusnud 5.2 kraadi võrra võrreldes eelmise sajandi algusega, vaid seetõttu, et samaaegne maailma keskmise temperatuuri tõus 3-4 kraadi võrra toob kaasa suured inimese eluks kõlbmatud piirkonnad täna väga tihedalt asustatud aladel.


Mida see kaasa toob? Kuni kahe miljardi inimese rände ning globaalse sotsiaalse ning majandusliku kollapsi, mis rullub lahti kõrvetava päikese ja ekstreemsete ilmaolude all. Väikeriikide võimalused sellises maailmas on väga haprad.


See peaks olema meile väga selge: rahvusvaheliste kliimakokkulepete ja -tegevuste õnnestumisest sõltub otseselt Eesti riigi püsimine. Võtame tõsiselt.


Pühapäeval algavad järjekordsed ÜRO kliimakõnelused #COP26. Hoia silm peal.

Allikad:


Postitus: https://www.facebook.com/aveliina/posts/4874503019248371

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

eelmine lugu

Oceanbird – merekaubandus tuuleenergiaga

järgmine lugu

2021. aasta kokkuvõte

Blog viimatised

Oma jalajälje arvutamisest

Külalispostitusena on tehtud slaididena väike ülevaade hetke jalajälje arvutuse vahenditest ja ka numbrilised arvutuse tulemustest meie

Rohetiigri teekaardist

Rohetiiger avaldas juba mõnda aega tagasi energia teekaardi. Nad täiendavad seda jooksvalt ja tutvustavad tublisti erinevatele

Sõja kliimajalajälg

Ühes mu lemmikteatmikus “How bad are Bananas” on kõige suurema süsinikujalajälje sektsioonis (üle 1 miljardi tonni

2021. aasta kokkuvõte

Aasta viimasel päeval on kombeks teha kokkuvõtteid. Siin olen fookusega viimasel kvartalil, mil mul kahjuks pole