Ikka ja jälle paneb mind mõtlema ja ahastama järgmine väide:
Kui paneme siin õlitootmise kinni, ei muutu maailmas sellest mitte midagi. Lihtsalt tootmine tehakse mujal ja ostame selle õli sisse.
Ando Sutter, Eesti Energia, PM 1.märts 2021
See väide on suisa kuritegelikult rumal ja vale. See on niisama täpne kui see, et kui ma ei lase endal vaktsiinisüsti teha, sest sellega ei muutu maailmas, midagi, teised levitavad haigust edasi. Muidugi teab juba koolilaps, et maailmas ei juhtu kuigi palju kui üks väga paljudest midagi paremini teeb kui teised. Aga kui seda teevad aina enamad ja lõpuks kõik, siis muutub väga palju. Mida vähem on õli tootjaid, seda väiksem on pakkumine ja seda kiiremini minnakse selle tarbimiselt üle puhtamatele alternatiividele.
Sutter kirjutab Postimehe paberlehes, et tema on teinud rohepööret rohkem kui vajagi. Digilehes on sama artikli pealkirjaks muutunud Hando Sutter: tuumajaamaga kaasneksid riigile suured kulud.
Eesti Energia mantra on endine: põlevkiviõli tootmine on rohepööre, põlevkivielektrit tuleb toota nii palju kui saab, tuumaenergeetika on kallis ja halb jne.
Lisaks võtab EE juht demonstreerida oma asjatundmatust tänapäeva tuumaenergeetikast. Mis iganes tundub konkurent ja mitte tema vana kooli rida ajavat on halb. Või siis pole siin taga muud kui hirm oma töökoha pärast? Põlevkivielekter on lihtsalt liiga kallis toota ja sealt tulenevast EE käibe kaotuse ja kahjumite ootuses on tal tõepoolest põhjust muretseda.