Külalispostitusena on tehtud slaididena väike ülevaade hetke jalajälje arvutuse vahenditest ja ka numbrilised arvutuse tulemustest meie pere (ehk siis ka minu) näitel.
Kokkuvõtvalt on parimana välja toodud:
Numbriliselt saime siin eri meetoditel aastaseks meie pere jalajäljeks 2.3 – 7 tonni CO₂e inimese kohta. Kui mõistlikuks eesmärgiks võtta 5 tonni järgmise 5-10 aasta jooksul, mis võiks olla igaühe eesmärk, siis polegi nii paha. Samas see on saadud viimaste aastate reisipiirangute raames. Pikas plaanis (2035) peaksime jõudma 2 tonni ja aastaks 2050 0 (nulli!) tonnini. See vajab juba olulisi muutusi kõiges: kuidas me toodame asju, kütame kodu, toodame toitu ja reisime.
Maaülikooli teaduri Jüri Liivi raamatu "Suur rohepesu käsiraamat" stiil on karm iroonia ja põletav sarkasm…
Täna avaldati IPCC sünteesaruande 6. hinnangu kokkuvõte. See toob esile seitse põhiküsimust, mis käsitlevad tegevusetuse…
Ma olen ammu tahtnud proovida, kui kaugele saab kliimasõbralikult, ilma lennukita Eestist välja sõita. Teoorias…
Loodusteadlane Urmas Tartes avaldas Postimehes ülevaatliku ja asjaliku loo süsinikuvarude olukorra kohta, eelkõige metsas ja…
Majanduskursusel õpetati meile umbes esimeses loengus, et omahind ja turuhind ei ole mitte vaid eri…
Ettevõtjad, eriti kasvuettevõtjad (startupid) on juba oma töökirjelduse poolest opportunistid: püüavad ja on alati püüdnud…